Japansk hardangerdilla

27. april, 2010 Av Jarle Petterson  
Publisert i Markedsføring, Nyheter, Toppsaker

Hardanger og Japan

I to år har det eksistert noe så eksotisk som en Japan-Hardanger-klubb, som har til formål å styrke den gjensidige forståelsen av de to kulturene, som må antas å være en interessant utfordring.

Klubben, som avvikler jevnlige arrangementer, både i Hardanger og Japan, har blant annet som mål å bidra til økt turisme mellom de to destinasjonene – i den grad Japan, og endog Hardanger, kan betegnes som én.

Tidligere på vårparten fikk kulturutvekslingsbegrepet ny mening, skriver Hotel Ullensvang i en e-post. I et tradisjonelt japansk bryllup i Tokyo ble det fraktet inn flybåret syltetøy fra Lutro Gard i Hardanger, som hver av bryllupsgjestene fikk med som personlig gave, med påført navn.

Edmund Utne fra Hotel Ullensvang, som var i Japan for anledningen, gjestet også den norske ambassadens hardangerseminar i Tokyo, der han disponerte en time til å fortelle om Norge og Hardanger, og viste frem lokale produktprøver.

Utne kan for øvrig også fortelle at Scandinavian Tourist Board i Asia nylig sendte to vakre misser, Miss Universe Japan 2009 og 2010, til Hardanger for en foto-shoot i hotellhagen.

Hardanger gjør med andre ord mer enn sin skjerv i japansk markedsføring av Norge som turistdestinasjon.

Den språkmektige vil kanskje ha glede av å besøke Japan-Hardanger-klubben på nett.

Del denne saken med andre:
  • Print this article!
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • E-mail this story to a friend!
  • LinkedIn
  • Live
  • Turn this article into a PDF!
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter
  • Twitthis
  • ANNONSER